تقلب کردن روزنامه روزنامه های ورزشی گل

تقلب کردن: روزنامه روزنامه های ورزشی گل پیروزی شوت هدف ایران ورزشی

گت بلاگز اخبار پزشکی آیا درد رشد حقیقت دارد؟

بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان‌های پا روبرو هستند.

آیا درد رشد حقیقت دارد؟

آیا درد رشد حقیقت دارد؟

عبارات مهم : پزشکی

بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان های پا روبرو هستند.

به گزارش ایسنا، اگرچه این شکایت از درد پا می تواند هشدار دهنده باشد، اغلب جای نگرانی وجود ندارد و تنها بخشی از فرایند رشد کودک به حساب می آید. ولی چگونه می توان از درد رشد کودک مطمئن شد و چگونه می توان به تسکین این درد در کودک کمک کرد؟

آیا درد رشد حقیقت دارد؟

دکتر «مارنی باکر» متخصص اطفال در مرکز پزشکی Saddleback Memorial کالیفرنیا در توضیح درد رشد می گوید: هرچند از نظر علمی این که درد رشد در کودک از رشد سریع استخوان و ماهیچه ها ناشی می شود، اثبات نشده ولی از هر پدر و مادری پرسش کنید به شما می گوید که این دردها واقعی هستند. کارشناسان سلامت علت دقیق آن را نمی دانند ولی احتمال می دهند که این درد با سطح فعالیت کودک در طول روز مرتبط است.

به گفته باکر، علائم اولیه درد رشد احساس ناراحتی در قسمت پایین پاهاست که اغلب هنگام شب شروع می شود و شدید و عمیق هست. این درد به طورمعمول دو پا را درگیر می کند و باعث می شود کودک نتواند به خواب برود یا از خواب بلند می شود. درد رشد در سن نوزادی و مجدد در فاصله سنی ۸ تا ۱۲ سال در کودک ظاهر می شود.

بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان‌های پا روبرو هستند.

درد رشد شاخصه های مشخصی دارد که می توان آن را از دیگر پرسشها متمایز کرد. این درد به طور عمومی در زانو و قسمت پایین پاها اتفاق می افتد ولی در تمامی کودکان نقطه درد ثابتی وجود ندارد. همچنین نشانه جسمی با درد رشد همراه نیست. به بیان دیگر، در محل درد هیچ علامتی از ورم، قرمزی یا حرارت مشاهده نمی شود.

به گزارش مادر نیچر نت ورک، مارنی باکر گفت: درد رشد جهت والدین هشدار دهنده و جهت کودکان اذیت کننده است که می توان با نوازش کردن و ماساژ دادن و دادن مسکن ایبوپروفن به کودک درد او را تسکین داد.

واژه های کلیدی: پزشکی | چگونه | کودکان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog