تقلب کردن روزنامه روزنامه های ورزشی گل

تقلب کردن: روزنامه روزنامه های ورزشی گل پیروزی شوت هدف ایران ورزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به خودم نمره قبولی نمی‌دهم ، حلالیت‌طلبی زیباکلام از اصولگرایان

دو ماه از زندگی‌‎ام را کنار گذاشتم و جهت روحانی تبلیغ کردم | دنبال خوشگذرانی نبودم اما… 

به خودم نمره قبولی نمی‌دهم ، حلالیت‌طلبی زیباکلام از اصولگرایان

حلالیت طلبی زیباکلام از اصولگرایان /به خودم نمره قبولی نمی دهم

عبارات مهم : سیاسی

دو ماه از زندگی ‎ام را کنار گذاشتم و جهت روحانی تبلیغ کردم | دنبال خوشگذرانی نبودم اما…

صادق زیباکلام می گوید از همه اصولگرایانی که در طول سال بارها آنها را مورد انتقاد قرار داده ام حلالیت می طلبم.

در روزهای باقیمانده تا آخر سال 96، اشخاص سیاسی روایات جالبی از آنچه که بر آنان در این 12 ماه، گذشته دارند. در این میان صادق زیباکلام یکی از عالی ترین گزینه هاست که اتفاقات مختلفی را تجربه کرده هست. استاد علوم سیاسی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران که کمتر ماهی است که یا خود با صحبت های جنجالی اش خبرساز می شود و یا تصمیمات بعضی مقامات نام او را خبرساز می کند، در گفتگو با خبرآنلاین از کارهایی گفت که قرار بود امسال انجام دهد ولی توفیقی در آن کسب نکرد. او البته در بخشی از صحبت هایش جدای از اینکه از بعضی اصولگرایان حلالیت می طلبد، در مورد دانشجویان خود نیز می گوید: از دانشجویان خودم هم خیلی حلالیت می خواهم. خیلی به امورات آنها نرسیدم. بخصوص دانشجویانی که با من رساله داشته اند و من راهنما و مشاورشان بوده ام. از ته دل می خواهم که حلالم کنند.

به خودم نمره قبولی نمی‌دهم ، حلالیت‌طلبی زیباکلام از اصولگرایان

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید:

آقای زیباکلام! شما یکی از فعال ترین اشخاص سیاسی و دانشگاهی کشور هستید. اگر بخواهید خودتان را قضاوت کنید مفیدترین و مهمترین کاری که در سال 96 انجام داده اید چه بود؟

دو ماه از زندگی‌‎ام را کنار گذاشتم و جهت روحانی تبلیغ کردم | دنبال خوشگذرانی نبودم اما… 

مهمترین اقدام من این بود که در ابتدای سال و در ظرف یکی دو ماه اول همه زندگی ام را کنار گذاشتم و به فعالیت انتخاباتی پرداختم. تا اینکه مردم را جهت شرکت در انتخابات دعوت کنم و از آنها بخواهم به نفع حسن روحانی رای بدهند. فکر می کنم این مورد مهمترین اقدام من در امسال بوده هست. ولی کار دوم و بافایده من در سال 96 که با سلام و صلوات انجام شد این بود که کتاب رضاشاه را با همکاری انتظارات روزنه جهت دریافت مجوز به وزارت ارشاد فرستادم ولی با تاسف در اسفند ماه امسال به ما گفتند که با چاپ رضاشاه موافقت نمی شود.

این دو اقداماتی بود که به میل و خواست شما انجام گرفت. کدامیک از اتفاقات حادث شده است در یکسال اخیر را مهم می دانید؟

در اسفندماه امسال بعد از ده سال همکاری با دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات آقای ولایتی و دکتر رهبر من را کنار گذاشتند و گفتند که حضورت در این دانشگاه غیرقانونی هست. البته اگر اساتید دیگری که در سایر دانشگاه ها بصورت تمام وقت مشغول به کار هستند و در دانشگاه آزاد هم مشغول تدریس هستند مشکلی نیست ولی صادق زیباکلام نمی تواند بعنوان استاد تمام وقت دانشگاه تهران، همزمان استاد نیمه وقت دانشگاه آزاد باشد. البته به این اتفاقات باید پرونده خودم در دستگاه قضایی را هم نام ببرم که جای توضیحات آن در اینجا نیست.

کار نیمه تمامی مانده که فرصتی جهت آخر دادن به آن نداشته اید و آن را موکول به سال بعد کرده باشید؟

به خودم نمره قبولی نمی‌دهم ، حلالیت‌طلبی زیباکلام از اصولگرایان

فکر می کنم مهمترین کار نصفه و نیمه من پیگیری جهت گرفتن مجوز انتشار و روشن کردن وظیفه کتاب رضا شاه هست. من نزدیک به 15 سال جهت نوشتن این کتاب وقت گذاشتم و به صرف اجازه ندادن وزارت ارشاد نمی توانم آن را رها کنم. حال اگر وزارت ارشاد آب پاکی را روی دستم بریزد و بگوید که به هیچ وجه مجوز انتشار را صادر نمی کند آنوقت فکر می کنم که چه گلی به سرم بگیرم و آن را در کجا منتشر کنم؟

جدای از این کتاب، بقول تهرانی های قدیم یک دور تسبیح، کارهای ناتمام دارم. کتاب آیا انقلاب اسلامی آمریکا ستیز شد و همچنین وقایعی که در ابتدای انقلاب در کردستان و در دولت مرحوم بازرگان اتفاق افتاد و همچنین خاطرات سفر به کربلا در سال 91 و سفر به اقلیم کردستان در سال 92 از کارهایی است که همچنان ناتمام مانده هست. در سال 92 و در پنجاه و دومین سالگرد بمباران شیمیایی حلبچه به اقلیم کردستان عراق به همراه چند نفر دیگری که از سوی کردهای عراقی دعوت شده است بودیم رفتم و خاطرات آن را در دست تدوین دارم.

دو ماه از زندگی‌‎ام را کنار گذاشتم و جهت روحانی تبلیغ کردم | دنبال خوشگذرانی نبودم اما… 

مهمترین تصمیمی که قصد انجام آن را سال 97 دارید چیست؟

کار دهکده امید را همچنان به کمک استانداری کرمانشاه و بنیاد مسکن به پیش ببریم. برغم دشواری هایی که وجود دارد امیدوارم که بتوانیم.

چقدر از عملکرد خود در این سال راضی هستید؟ اگر بخواهیم مانند یک استاد در مورد زندگی یکساله خود نظر بدهید چه نمره ای به خود می دهید؟

به خودم نمره قبولی نمی‌دهم ، حلالیت‌طلبی زیباکلام از اصولگرایان

من از نظر آکادمیک به خودم نمره قبولی نمی دهم. من باید بیش از این کار می کردم. البته شاید رد کردن خودم از باب تنبلی نبوده باشد بلکه وقت نکردم که انجام دهم. باید به دانشجویانم زیاد توجه می کردم. البته دنبال خوشگذرانی نبودم دنبال حل پرسشها بودم.

در آخر کسی است که بخواهید از آنها حلالیت بطلبید؟

از خیلی ها باید حلالیت بطلبم. از بین جریانهای سیاسی از اصولگراها حلالیت می خواهم چون خیلی به آنها انتقاد و حمله کردم. از هلال احمر و ستاد بحران استان کرمانشاه هم باید حلالیت بطلبم. چون در وقت زلزله خیلی از آنها انتقاد کردم. بعدا دیدم که انتقاد کار آسانی هست. من مشکلاتی را در عمل دیدم که بعد فهمیدم که آن انتقادات خیلی درست نبود.

از دانشجویان خودم هم خیلی حلالیت می خواهم. خیلی به امورات آنها نرسیدم. بخصوص دانشجویانی که با من رساله داشته اند و من راهنما و مشاورشان بوده ام. از ته دل می خواهم که حلالم کنند.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتقاد | دانشگاه | دانشگاه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog